Google
 
Strona główna Darmowe programy, shareware Programowanie MS Excel Porady komputerowe Bazy danych Kontakt

Zalety stosowania procedur składowanych


Zalety stosowania procedur składowanych.

Do zalet procedur składowanych należą:

1. Większa wydajność.

Procedury są przechowywane w bazie w postaci skompilowanej i zoptymalizowanej. Dlatego procedury takie wykonują się szybciej niż odpowiedni kod SQL w postaci tradycyjnej. Dodatkowo jeśli mamy do czynienia z sytuacją, w której aplikacja łączy się ze zdalnym serwerem baz danych to zastosowanie procedur składowanych może zmniejszyć ruch w sieci komputerowej, gdyż zamiast długich zapytań transportujemy w sieci tylko nazwy procedur i ewentualnie parametry wejściowe.2. Większe bezpieczeństwo.

Parametry wejściowe w procedurach składowanych mają zadeklarowane typy. Powoduje to, że aplikacje wykorzystujące procedury składowane są bardziej odporne na wstrzykiwanie kodu (SQL injection) - jedną z technik włamań stosowanych głównie w aplikacjach internetowych.

3. Modularyzacja kodu.

Stosowanie procedur składowanych powoduje, że w kodzie aplikacji zamiast (czasem złożonych) zapytań SQL pojawiają się nazwy procedur, które o wiele łatwiej mogą opisywać jej funkcjonalność.

4. Łatwiejsza migracja do innych środowisk.

Jeśli chcemy przenieść aplikację do innego środowiska programistycznego pozostając przy tym samym serwerze baz danych, to jeśli nasza aplikacja ma część logiki biznesowej zaimplementowanej w postaci procedur składowanych to operacja ta będzie łatwiejsza, dlatego, że po prostu mniej kodu będzie do przeniesienia.
 

Copyright © 2006-2010 programowaniePC.pl